انعکاس خبری از تشکیل کمیته ویژه برای بازرسی ادواری از سوی سندیکای صنایع آسانسور

دسته: آخرین مطالب , اخبار روز , اطلاعیه ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله‌برقی ایران از تشکیل کمیته ویژه برای بازرسی ادواری از سوی سندیکای صنایع آسانسور خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رعایت استانداردهای ایمنی آسانسور به عنوان وسیله نقلیه بدون راننده‌ این روزها بسیار بحث‌برانگیز بوده به طوری که رییس اداره استاندارد استان تهران در صحبت‌های اخیر خود ۹۹ درصد آسانسورهای اماکن عمومی را بدون استاندارد عنوان کرد، حال این پرسش مطرح است که سندیکای صنایع آسانسور و پله‌برقی به عنوان یکی از متولیان این صنعت چه اقداماتی را در راستای ارتقای ایمنی آسانسورهای اماکن مسکونی و عمومی انجام داده و اینکه برای ارتقای ایمنی باید چه اقداماتی انجام شود.

در همین راستا رئیس سندیکای صنایع آسانسورو پله برقی ایران در خصوص اظهارات اخیر رییس استاندارد استان تهران در مورد بی‌کیفیت بودن آسانسورهای استان تهران، اظهار داشت: این اظهارات در خصوص بی‌کیفیت بودن ۹۹ درصد آسانسورهای نصب شده مربوط به آسانسورهای اماکن عمومی استان بوده و سندیکای صنایع آسانسور و پله‌برقی نیز در راستای طرح طاها که سازمان ملی استاندارد اجرا کرده، کمیته‌ای را به منظور بازرسی آسانسورهای نصب شده از سال ۱۳۸۰ به بعد تشکیل داده است.

زهره وندی تصریح کرد: در این طرح شهروندان نیز می‌توانند در صورتی که آسانسورهای آنها استاندارد اولیه را داشته و از سال ۱۳۸۰ به بعد از سوی شرکت‌های تحت عضو این سندیکا نصب شده باشند درخواست بازدید آسانسور خود را به این سندیکا ارائه دهند.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله‌برقی ایران گفت: باید به این نکته توجه داشت که استاندارد آسانسور از سال ۱۳۸۰ به بعد اجرایی شده و کلیه دستگاه‌های نصب شده از این تاریخ به بعد مشمول استاندارد هستند و از این ایمنی کافی برخوردارند.

وی همچنین به برگزاری آزمون تعیین سطح نصابان آسانسور برای ارتقای سطح دانش نصابان اشاره کرد و افزود: هر صنعتی علاوه بر داشتن مدیران متبحر نیاز به بدنه قوی اجرایی دارد در صنعت آسانسور و پله‌برقی ایران هم برای اجرای آسانسور نیاز به نصاب‌های متبحر و کارآزموده است بر این اساس این آزمون برای تعیین سطح آموزش و سپس به کارگیری نصابان در شرکت‌های طراحی و مونتاژ عضو سندیکا صورت گرفته است.

زهره‌وندی ادامه داد: با رشد استفاده آسانسور و به تبع آن افزایش تعداد نصابان بدون آموزش در عرصه کاری به خصوص در چند سال گذشته با نصب و اجرای آسانسور مسکن مهر که نیاز به استاندارد نیز نداشت شاهد حوادث متعددی بودیم که سندیکا با برنامه‌ریزی ، کار ستادی خود را از یکسال گذشته با تشکیل کارگروهی اقدام عملی خود را برای ساماندهی و شناسایی نصابان آغاز کرد.

زهره وندی تصریح کرد: خوشبختانه امروز با اقداماتی که از سوی سندیکا انجام شده نصابان نیز میتوانند به عنوان عضو حقیقی این سندیکا به فعالیت خود ادامه دهند. سندیکا به عنوان متولی این صنعت ارتقای حوزه آموزش را وظیفه خود می داند. از سوی دیگر یکی از دیگر بحث های مورد توجه در این سندیکا، احترام به حقوق مصرف کننده است که با این اقدام همچنین سعی شده به بهترین نحو به حقوق مصرف کنندگان احترام بگذاریم.


نوشته شده توسط:کاظمیان - 184 مطلب
بازدید: ۱
برچسب ها: