برگزاری جلسه طرح و برنامه با موضوع ،ایجاد تعامل بین اعضای سندیکا و اداره استاندارد

دسته: آخرین مطالب , اسلاید , اطلاعیه ها
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۳

برگزاری جلسه طرح و برنامه با موضوع ،ایجاد تعامل بین اعضای سندیکا و اداره استاندارد

 

دومین جلسه کمیته طرح و برنامه روز سه شنبه مورخ ۹۳/۱۰/۲۳ راس ساعت ۱۵:۳۰ به صورت رسمی آغازو تا ساعت ۱۹ ادامه یافت. دبیر کمیته طرح و برنامه جناب آقای مهندس شفایی مسئولیت این جلسه را عهده داربودند.
حاضرین در جلسه عبارتند از: خانم ها (باهر، موذن ) وآقایان (رجایی، یوسفی، نیازی،شکاری، طباطبایی، ابراهیم آبادی، خطیب، ناوی، بیاتی، ارجمندی، سلیمی، مینا فر، خیاطی، محمدی، بلوکی، عباسی، دهقان، رزمی، جلولی، نجاری، رهگذر، حق پرست، دوست محمدی).
موضوع اصلی این جلسه بررسی ایجاد تعامل نسبی بین اعضای سندیکا و اداره استاندارد میباشد.
در آغاز دبیر کمیته طرح و برنامه جناب آقای مهندس شفائی مسئول کارگروه درمورد مشکلات مطرح شده صحبت و هدف از تشکیل این کارگروه را حل و پیگیری مسائل ومشکلات موجود با شرکتهای بازرسی اعلام ومتذکر شدند هر گونه اقدام مستلزم ارائه سند و مدارک مثبته میباشد.
برخی از اعضاء نیز نظرات خود را در مورد مشکلات بوجود آمده با شرکتهای بازرسی ارائه و موارد به بحث و بررسی گذاشته شد.
کار گروه تشکیل شده عبارتند ازآقایان مهندسین شفائی(مدیر کارگروه) و مردمی و شکاری که ضمن پیگیری و بررسی موارد مطروحه با هماهنگی با دبیر محترم کمیته فنی جناب آقای مهندس قلیچ خانی موارد را به سمع و نظر مدیران اداره استاندارد خواهند رسانید.
کار اصلی کارگروه برگزاری جلسات هفتگی با شرکتهای عضو سندیکا و دارندگان پروانه طراحی و مونتاژ و گفت و شنود در خصوص مشکلات به وجود آمده با شرکتهای بازرسی میباشد.
دبیر کمیته طرح و برنامه آقای مهندس شفائی مشکلات موجود در شرکتهای بازرسی را به ۳ بخش زیر تقسیم بندی نمود و جلسه با این روند ادامه یافت.
۱- طولانی بودن تشکیل پرونده تا اعزام کارشناس
۲- روند بازرسی ها وعدم چک لیست یکنواخت بین شرکتهای بازرسی و اعمال سلیقه ها ی شخصی
۳- طولانی شدن مدت زمان اخذ گواهی کیفیت و استاندارد
در این راستا مشکلات شرکت ها در جلسه طرح موضوع گردید و مقررشد تعدادی از اعضاء مدارک مثبته خود را به سندیکا ارائه نمایند.
ضمنا آخرین نتایج بدست آمده در مذاکرات کمیته فنی با اداره استاندارد به سمع و نظر شرکت ها رسید که بسیار مورد توجه اکثر اعضاء قرار گرفت و در مواردی توسط نمایندگان چند شرکت با طرح مواردی در این خصوص مخالفت های خود را ابرازنمودند که جای بررسی بیشتر را خواهد داشت.
در ضمن دبیر کمیته طرح وبرنامه جناب مهندس شفائی فرمودند در هفته آینده خبرهای خوبی را بر روی سایت سندیکا در خصوص یکسان سازی چک لیست ها در بین کلیه شرکتهای بازرسی، تسهیل در شرایط تشکیل پرونده، تعامل در زمان بازرسی بین کارشناسی اعزامی و مدیر فنی شرکت ها جهت اعلام دیمانسیون های برداشت شده توسط کارشناس مربوطه، ذکر نام مالک و مستاجرین علاوه بر ذکر نام شرکت دارنده پروانه طراحی و مونتاژ در بیمه نامه (جهت استفاده ۱۰۰% از بیمه مسئولیت مدنی در برابر سرنشین) درج خواهد گردید.
در خاتمه مهندس شفائی متذکرگردید بنا به اظهارات مدیران ارشد سازمان های ” اتاق بازرگانی” “وزارت صنعت معدن و تجارت” و ” اداره کل استاندارد” در این دوره از هیئت مدیره بیشترین تعامل بین سندیکا و این سازمان ها صورت گرفته است و مدیران ارشد سازمان های مطبوع و خرد جمعی اذعان دارند که سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران متولی صنعت آسانسور در ایران میباشد که باید با تلاش هر چه بیشتر اعضای خود، باعث رشد و شکوفایی این صنعت در کشور عزیزمان ایران و در کشورهای همسایه گردد.

 IMG_5461


نوشته شده توسط:info@iseei.net - 546 مطلب
بازدید: ۶
برچسب ها: