" />مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت خبر داد افزایش ۶۰‌درصدی تولید داخلی تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید - سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته

مدیر کل صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت خبر داد افزایش ۶۰‌درصدی تولید داخلی تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید

دسته: آخرین مطالب
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدیر کل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت از افزایش ۶۰‌درصدی تولید داخلی برخی از تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید خبر داد.

*** ارائه طرح‌های مختلف در راستای تولید ماشین آلات خطوط تولید

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات این دفتر در سال ۹۷ اظهار داشت:

در جهت افزایش تولید داخل طرح‌های مختلفی را دنبال کردیم. این طرح‌ها که چند سال پیگیری و اجرا می‌شد در سال گذشته به پیشرفت ۶۰‌درصدی رسید.

وی افزود: در پایش طرح‌های مهم نفتی، پتروشیمی و فولادی تلاش کردیم، ساخت تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید را داخلی کنیم و در این زمینه پیشرفت خوبی داشتیم.

مدیر کل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات با اشاره به اینکه برخی از شرکت‌ها با نام ایرانی، تجهیزات و ماشین آلات وارد می‌کردند، تصریح کرد:

با همکاری کارفرمایان و مشاورین، طرح‌ها را از ابتدا تا انتها پایش کردیم. قراردادهای ساخت داخل را از بانک گرفتیم و اجازه ندادیم به نام شرکت داخلی واردات انجام شود.

*** مدیریت تولید داخل با رصد دقیق شرکت‌های داخلی

شیروی ادامه داد: با رصد دقیق شرکت‌هایی که به نام داخلی کار می‌کنند و اطمینان از اینکه سازنده هستند، تولیدات داخلی را خیلی بهتر مدیریت کردیم و در نهایت در سال گذشته تولید داخلی تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید در زمینه پتروشیمی، پالایشگاه، نفت و نیروگاه به نتایج خوبی دست پیدا کرد.

وی در خصوص صادرات تجهیزات و ماشین آلات ساخت داخل عنوان کرد: عمده ماشین آلات ما ماشین‌های سفارشی هستند که براساس راه اندازی یک خط تولید سفارش داده شده و تولید می‌شوند. اما در تجهیزاتی مانند پمپ، کمپرسور و … صادرات هم داریم.

مدیر کل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات تصریح کرد: البته اگر شرکتی ایرانی در خارج از کشور پروژه‌ای داشته باشد و درخواست بدهد تجهیزات مورد نیاز آن را تامین و صادر می‌کنیم.

به عنوان مثال در حال حاضر شرکت مپنا در عراق در حال ساخت نیروگاه است و اکثر تجهیزات را از ایران تامین می‌کند. در سال جدید روابط با کشورهای همسایه می‌تواند این نوع صادرات را افزایش دهد.

*** مدیریت واردات کالاها با سامانه ثبت سفارش

شیروی با اشاره به افزایش تولید ماشین آلات خطوط تولید در داخل، واگذاری ثبت سفارش به معاونت صنایع در سال گذشته را یکی از اتفاقات موثر در مدیریت واردات کالاهایی که تولید داخل دارند، دانست و افزود:

در حمایت از تولیدکنندگان داخلی واردات کالاهایی که به اندازه کافی تولیدات داخلی داشتند، مدیریت شدند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه سامانه ثبت سفارش ابزار خوبی برای جلوگیری از واردات بی رویه بود، اظهار داشت:

در ادامه این اقدام بسیاری از بازرگانان که کار واردات این کالاها را انجام می دادند، به دلیل سیاست ما و بهره‌مندی از حمایت‌ها به جای واردات خطوط تولید راه اندازی کردند.


نوشته شده توسط: - 718 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها: