همراهی اتاق تهران با تشکل‌های اقتصادی در جهت توسعه روابط با همتایان خارجی

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این تفاهم‌نامه دو روز پس از آن به امضای طرفین رسید که مقامات این دو تشکل تجاری و صنعتی در محل اتاق تهران پیرامون فرصت‌ها و ظرفیت‌های همکاری مشترک به رایزنی نشستند.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری، مسعود خوانساری رییس اتاق تهران طی سخنانی بر حمایت این اتاق از تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی تاکید کرد و کمک به تقویت حضور و نقش‌آفرینی اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنعتی عضو را یکی از اولویت‌های اتاق تهران دانست.

بهمن عشقی دبیرکل اتاق تهران نیز با بیان اینکه گسترش تعاملات تشکل‌های ایرانی با همتایان خارجی به بالندگی این بخش از اقتصاد کشور منجر خواهد شد، به بخش‌‎هایی از سند تفاهم‌نامه همکاری میان سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و انجمن تجاری آسانسور شانگهای اشاره کرد و افزود: طبق مذاکرات صورت گرفته و نیز سند تفاهم‌نامه اخیر، علاوه بر تبادل هیات‌های تجاری میان دو طرف، برگزاری دوره‌های آموزشی برای صنعتگران و فعالان اقتصادی در بخش آسانسور و پله برقی و نیز توسعه حضور و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان هر دو کشور در این عرصه، مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین بر اساس یکی از مفاد این تفاهم‌نامه، دو طرف در خصوص احداث شهرک صنعتی در ایران ویژه تولید و تجارت آسانسور به منظور صادارت به بازار کشورهای همسایه به تبادل نظر و هم‌فکری خواهند پرداخت.

محمدرضا زهره‌وندی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رییس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران، نیز طی سخنانی امضای این تفاهم‌نامه را گامی بلند در توسعه تولیدات این بخش در ایران و گسترش بازارهای صادراتی در منطقه دانست.

رییس انجمن تجاری آسانسور شانگهای نیز ضمن ابراز رضایت از امضای این تفاهم‌نامه همکاری، این قرارداد را در جهت گسترش هر چه بیشتر مناسبات اقتصادی دو کشور دانست. «لی چون تاو» با بیان اینکه در بستر این تفاهم نامه همکاری، تبادل شرکت‌های صنعت آسانسور و خدمات وابسته دو طرف گسترش می‌یابد، افزود: پیشنهاد تاسیس کارخانه مشترک تولید آسانسور میان ایران و چین، یکی از زمینه های این تفاهم‌نامه است و قصد داریم با ایجاد این کارخانه زمینه‌های عملی همکاری میان دو طرف را تقویت کنیم.

براساس این تفاهم‌نامه ۹ بندی که در حضور رییس و دبیرکل اتاق تهران به امضای محمدرضا زهره‌وندی، رییس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و لی چون‌تائو نایب‌رییس انجمن تجاری آسانسور شانگهای رسید، طرفین در جهت توسعه و ارتقا فعالیت‌ها و ایجاد ارتباط بین اعضای دو تشکل به یکدیگر کمک می‌کنند. هم‌چنین دو طرف علاوه بر تبادل‌ هیات‌های تجاری با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تجربیات خود را به یکدیگر منتقل می‌کنند. هم‌چنین مساله سرمایه‌گذاری مشترک، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در دو کشور و هم‌چنین همکاری برای ایجاد فرصت و انجام پروژه‌های مشترک در کشورهای ثالث نیز مورد توجه قرار گرفته است.

شما ممکن است این را هم بپسندید